Skip to content

Mūsų rėmėjai

Generaliniai

Vilniaus Universitetas – pirmasis ir didžiausias Lietuvos universitetas, įsikūręs šalies sostinėje Vilniuje bei turintis padalinį antrajame pagal dydį mieste Kaune. Įkurtas 1579 m. VU yra šalies lyderis absoliučioje daugumoje mokslo ir studijų krypčių.

Būdamas vienu seniausių ir žymiausių Vidurio ir Rytų Europos aukštųjų mokyklų, universitetas darė didelę įtaką ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių kultūriniam gyvenimui, išugdė ne vieną mokslininkų, poetų, kultūros veikėjų kartą. Universitete profesoriavo ir mokėsi daug garsių asmenybių: medikai vokiečiai Johanas Frankas ir jo sūnus Jozefas Frankas, istorikas Joachimas Lelevelis, poetai Adomas Mickevičius ir Julius Slovackis, istorikas Simonas Daukantas, rašytojas, poetas ir literatūros mokslininkas Česlovas Milošas.

XVI a. VU įkurtas sklindant renesanso, reformacijos ir katalikiškosios reformos idėjoms. Už VU anksčiau Europoje įkurti tik Prahos, Krokuvos, Pečo, Budapešto, Bratislavos ir Karaliaučiaus universitetai.

Šiuo metu VU yra Europos universitetų Magna Charta signataras, Tarptautinės universitetų asociacijos, Europos universitetų asociacijos, Baltijos universitetų rektorių konferencijos, tarptautinių Utrechto, UNICA ir Baltijos jūros regiono universitetų tinklo narys. Nuo 2016 m. sausio  1 d. VU pakviestas į prestižinių universitetų tinklą – Koimbros grupę.

Pagal „QS World University Rankings“ reitingą Vilniaus universitetas patenka tarp 1,5 proc. geriausių pasaulio universitetų ir užima 401-410 reitingo poziciją.

VU vykdomos pirmosios, antrosios ir trečiosios pakopų humanitarinių, socialinių, fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių studijos.

 

Thermo Fisher Scientific – didžiausia pasaulyje bendrovė, teikianti produktus ir paslaugas mokslui. Kompanijos pajamos siekia 25 milijardus dolerių per metus, joje dirba daugiau nei 75 000 darbuotojų. Įmonės misija yra suteikti klientams galimybę padaryti pasaulį sveikesniu, švaresniu ir saugesniu. Mes padedame savo klientams spartinti gyvybės mokslų tyrimus, spręsti sudėtingus uždavinius, tobulinti diagnostikos įrankius bei didinti laboratorijos produktyvumą. 

Thermo Fisher Scientific Baltics turi pasaulinės klasės galimybes kuriant produktus gyvybės mokslų rinkai, ypač molekulinės, baltymų ir ląstelės biologijos kryptyse. Šie produktai yra plačiai naudojami studijuojant genų struktūras, jų ekspresiją ir įvairovę, kuriant naujus igimtų, paveldimų ir infekcinių ligų metodus. 

Šiuo metu „Thermo Fisher Scientific Baltics“ dirba daugiau nei 980 įvairių sričių žmonių, įskaitant ir 140 mokslininkų, sukuriančių įmonę kaip viena didžiausių privačių tyrimų ir plėtros centrų visame Baltijos regione.

 

Partneriai