Skip to content

DNR diena


DNR dienos šventė Vilniaus universitete

Šiais metais balandžio 25 d. VU Gyvybės mokslų centre pirmą kartą buvo minima tarptautinė DNR diena.  Tiek dalyviams, tiek ją organizavusiems Vilnius-Lithuania iGEM 2018 nariams tai buvo tikras iššūkis. Renginį savo įspūdingu pasirodymu pradėjo profesionali N2 komanda. Pademonstruoti eksperimentai su skystu azotu bei ozonu aktyviai įsitraukė ir DNR dienos dalyviai bei svečiai. Renginio akcentu tapo orientacinės varžybos, kurių tikslas – supažindinti aktyvius ir smalsius moksleivius ne tik su VU GMC, bet ir su jame dirbančių mokslininkų pasiekimais.


Renginio akcentai

Orientacinių varžybų metu iGEM komandos nariai į savo darbo vietas kvietė moksleivius, kurie atvyko iš įvairių Lietuvos mokyklų. Skirtinguose GMC skyriuose buvo pristatyti atliekami tyrimai, jų svarba bei ateities perspektyvos. Moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti Žmogaus genomo tyrimų grupės, Eukariotų ir genų inžinerijos skyriaus, Mikrotechnologijų, Biochemijos ir molekulinės biologijos, Ląstelės biologijos ir imunologijos, Botanikos skyriaus, Baltymų ir nukleotidų sąveikos bei Bioinformatikos laboratorijose. Po trumpo pristatymo mokiniai atliko užduotis, kurios leido bent šiek tiek prisiliesti prie darbo laboratorijoje kasdienybės. Moksleiviai džiaugėsi, jog naujai įgytas žinias galėjo iš karto pritaikyti praktikoje. Atliktos užduotys buvo įvertintos ir suskaičiavus bendrus rezultatus orientacinių varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti VU įsteigtais prizais.


Mokslinė diskusija

Visi DNR dienos renginio dalyviai buvo pakviesti į prof. dr. R.Meškio mokslo populiarinimo paskaitą #daromDNR. Profesorius apžvelgė naujoves gamtos mokslų srityje bei aptarė, kokią įtaką DNR daro kasdieniniam mūsų gyvenimui. DNR dieną vainikavo diskusija „Kaip svajones paversti idėjomis, o idėjas – realybe?“. Diskusijoje dalyvavo prof. dr. R.Meškys bei Vilnius-Lithuania iGEM 2018 partneriai: Thermo Fisher Scientific atstovas dr. J.Šiurkus, vienas iš įmonės Brolis Semiconductors įkūrėjų A.Vizbaras bei Zabolis Partners atstovas A.Baltaduonis. Diskusiją moderavo VU studijų kokybės vertinimo vadovas A.Uždavaničius.

Pateikiame keletą diskusijos momentų:


Ilgalaikiai rezultatai

Tarptautinės DNR dienos renginys VU GMC subūrė moksleivius ir leido susipažinti su įvairių gyvybės mokslų sričių studentų kasdienybe. Tuo tarpu studentai turėjo galimybę kitu kampu pažvelgti į savo specialybę bei darbą laboratorijoje ir perteikti savo jau įgytą patirtį jauniesiems mokslininkams.

Vilnius-Lithuania iGEM