Skip to content

Antrą kartą mūsų komandos organizuojamos tarptautinės gyvybės mokslų programavimo varžybos „BioHackathon“ sukvietė gausų būrį dalyvių

Rugpjūčio 2-4 d. jau antrus metus iš eilės Vilnius-Lithuania iGEM komanda organizavo tarptautines gyvybės mokslų programavimo varžybas – biohakatoną. Visą savaitgalį nenutrūkstamai vykstančiose varžybose dalyvavo keturiolika komandų: vienuolika iš Lietuvos bei trys iš užsienio (Švedijos, Danijos, Vokietijos). Po praeitais metais sėkmingai įvykusių pirmųjų šalyje gyvybės mokslų programavimo varžybų ir itin pozityvių dalyvių, rėmėjų ir valdžios atstovų atsiliepimų, šiemet nuspręsta hakatoną surengti dar kartą. Šiemet džiaugėmės padidėjusiu dalyvių ir mentorių skaičiumi bei susibūrusių komandų smalsumu ir kūrybiškumu.

„Jūs esate mūsų ateitis, į jus prasminga investuoti“ – tokiais žodžiais biohakatono dalyvius sveikino jo globėjas, Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, pabrėždamas svarų gyvybės mokslų disciplinos indėlį sėkmingam Lietuvos augimui. Po sveikinimo kalbos dalyviai klausėsi Startup Lithuania atstovės Eglės Karčiauskės paskaitos apie sėkmingai išplėtotą startuolių ekosistemą Lietuvoje, palankias startuolių kūrimo ir vystymo sąlygas.

Hakatonas laikomas programinės įrangos kūrėjų švente, kurios metu įvairių sričių profesionalai – programuotojai, dizaineriai, marketingo specialistai – susiburia drauge tam, kad atrastų naujas nišas inovacijoms bei sukurtų novatorišką, kasdienoje naudojamą programinį produktą. Dažniausiai hakatonai neturi specifinių programinės įrangos kūrimo apribojimų, tačiau mūsų komandos organizuotų gyvybės mokslų programavimo varžybų „BioHackathon’19: Lab App“ metu dalyviai turėjo aiškias temines kryptis – komandoms formuota užduotis sukurti minimalų informacinių technologijų produktą – taikomąją programėlę, kuri padėtų spręsti darbo laboratorijoje optimizavimo, biosaugumo ar visuomenės švietimo su gamtos mokslais susijusiomis temomis iššūkius. Per 48 kūrybos valandas biohakatono dalyviai turėjo galimybę diskutuoti su trylika patyrusių IT, gyvybės mokslų bei verslo plėtros specialistų-mentorių, kurie konsultuodavo įvairiais produkto kūrimo metu iškylančiais klausimais. Tai pirmasis, ir kol kas vienintelis, hakatonas Lietuvoje, sujungiantis dvi perspektyvias ir šiuo metu didelio dėmesio sulaukiančias disciplinas – informacines technologijas ir gyvybės mokslus.

Kaip ir pernai, šiemet prizinį 1800 eurų biohakatono fondą įsteigė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Mentorių komisijos sprendimu, pirmoji vieta ir 1000 eurų už geriausią biohakatono metu sukurtą produktą – paieškos sistemą „Lase“, kuri geba pagal mokslinius terminus surasti ieškomoje srityje dirbančius mokslininkus bei pateikti jų kontaktinius duomenis, atiteko komandai „Artificia”. Antrąją vietą ir 500 eurų laimėjo komanda „VCS practice” su programa „MetaDrop”, padedančia automatizuoti ir pagreitinti aminorūgščių ir acilkarnitino testų interpretavimą, o gautus rezultatus pritaikyti patogesniam ir paprastesniam naudojimui. Trečiąją vietą užėmė ir 300 eurų pasidalijo komanda „Hello World”, sukūrusi mobiliąją programėlę „GeriauBE“, skanuojančią maisto produkto sudėties aprašymą bei suteikiančią informaciją apie jame esančius konservantus ar paties vartotojo įtrauktus vengtinus komponentus.

Organizatoriai dėkoja dalyviams, mentoriams bei rėmėjams – be jūsų indėlio ši nuostabi IT ir gyvybės mokslų entuziastų šventė nebūtų įvykusi. Visų pirma norime padėkoti pagrindinei renginio “BioHackathon’19: Lab App” rėmėjai MITA už įsteigtą prizinį fondą. Taip pat dėkojame generaliniams Vilnius-Lithuania iGEM komandos rėmėjams: Vilniaus universitetui, Thermo Fisher Scientific, pagrindiniams rėmėjams Biotecha, MJJ fondas, Laborama, Light Conversion bei partneriams Expertus Vilnensis, Practica Capital, Grida, Bio-Works, Nanodiagnostika. Už skanias akimirkas, prizus dalyviams bei pagalbą užtikrinant sklandžią renginio eigą dėkojame Arimex, Akvilė, Auga, Popcorn Lab, Red Bull, Liu Patty, Gudobelė, Kopicentras, IQ.The Economist, Linea Libera, Lietuvos inovacijų centras ir VU Gyvybės mokslų centras.

Straipsnis apie renginį Delfi naujienų portale

Daugiau apie renginį