Skip to content

2017 metų komanda

Trečioji iGEM „Vilnius-Lithuania“ komanda išsiskiria iš savo pirmtakų, nes jos nariai yra ne tik gamtos mokslų studentai, bet ir būsimi žurnalistikos, programų sistemų, politikos mokslų specialistai. Projekte jie koordinuoja marketingo, komunikacijos ir IT sritis. Pagrindiniu komandos instruktoriumi išliko profesorius Virginijus Šikšnys, o prie jo prisijungė ir antras garbus VU profesorius Rolandas Meškys.

Komandos nariai

Adelė Tiuchtaitė, Antanas Žilakauskis, Auksė Gaižauskaitė, Aurimas Repečka, Gabrielius Jakutis, Ieva Šalkauskaitė, Ignas Maželis, Justas Ritmejeris, Laurynas Karpus, Ugnė Kasperavičiūtė, Irmantas Rokaitis

Komandos instruktoriai

Miglė Kalvaitytė, Emilija Vasiliūnaitė, Vykintas Jauniškis, Karolis Šablauskas, Dainius Tautvaišas

Moksliniai vadovai

Prof. Dr. Virginijus Šikšnys,  Prof. Dr. Rolandas Meškys

Projekto idėja

Vienas didžiausių sintetinės biologijos iššūkių – tiksliai charakterizuoti ir gebėti kontroliuoti biologinius blokus – ląstelių funkcijai reikalingas dalis ar jų derinius. Plazmidės, apskritos formos DNR struktūros, įgalina biologinius blokus veikti ląstelėje. Nors plazmidžių savybė didinti savo kopijų skaičių seniai žinoma, tačiau vis dar nėra patikimų būdų lanksčiai valdyti jų kiekį ląstelėje.

Komandos tikslas 

Sukurti plazmidžių reguliacijos sistemą, kuri leistų toje pačioje ląstelėje auginti skirtingas plazmides ir reguliuoti jų santykinius kiekius.

Toks valdymo metodas ne tik padėtų sintetinės biologijos specialistams konstruoti tikslesnes genetiškai modifikuotas sistemas, tačiau kartu atvertų platesnes tyrimų galimybes farmacijos ir biotechnologijų pramonėje.

Išsamiai apie projektą galite sužinoti čia: http://2017.igem.org/Team:Vilnius-Lithuania

Pasiekimai

Pagrindinis prizas už geriausią projektą; aukso medalis; specialūs prizai už geriausią naują paprastą biologinę dalį (angl. Best New Basic Part), geriausią naują sudėtinę biologinę dalį (angl. Best New Composite Part) ir geriausią biologinių dalių rinkinį (angl. Best Part Collection) bei dar penkios nominacijos už geriausią mokslo pagrindų (angl. Best foundational advance) projektą, geriausią žodinį pristatymą, geriausią stendinį pranešimą, geriausią projekto internetinį puslapį, geriausią visuomenės edukacijos projektą.

Papildytos realybės mokomoji programėlė

Siekdami moksleivius sudominti gyvybės mokslais, komandos nariai sukūrė interaktyvią mobiliąją programėlę, skirtą mokytis sintetinės biologijos. Ją išbandė Vilnius International School aštuntokai. Jų įspūdžius galite išgirsti ir žemiau pateikiamame vaizdo įraše.